CoinMarketCap, Güney Kore Borsalarını Bitcoin Fiyat Takibinden Kaldırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para fiyatlarını izleme ve analiz etme sitesi olan CoinMarketCap, Bitcoin fiyatı için yaptığı hesaplamalardan birçok Güney Koreli borsayı çıkardı.

Bileceğiniz üzere Güney Kore’de Bitcoin fiyatı normal borsalara göre %6 daha yüksek olduğu keşfedildi. Bunun üzerine ise CoinMarketCap’da Güney Kore’ye ait borsaları durumun düzelmesine kadar geçici süreliğine veri durdurması gerçekleştirdi.

CoinMarketCap’ta yer alan Bitcoin fiyat analizinde Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit gibi büyük Güney Kore kripto borsalarından hiçbirinin verisini göstermiyor. Cointelegraph’a konuşan CoinMarketCap içerik yöneticisi Molly Jane Zuckerman, verileri kaldırmanın Güney Kore merkezli kripto borsalarında gözlemlenen primden kaynaklandığını söyledi.

Zuckerman, “Güney Kore borsalarındaki fiyatlar sabitlenirse, verileri tekrar ekleyeceğiz, ancak bu henüz gerçekleşmedi” ifadelerine yer verdi.

CoinMarketCap, Güney Kore borsalarındaki kripto varlığının büyük hacmi göz önüne alındığında, bugün yalnızca Bitcoin fiyat endeksinin etkilendiğini görebiliriz. Geçtiğimiz ay, Güney Kore dijital para piyasasındaki işlem hacmi (Bitcoin’nin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşması ile) ülkenin borsasının günlük ortalama işlem miktarını aştığı belirtilmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu