3 Milyon ve 4 Milyon Liralık İki Bitcoin Dolandırıcılığı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Bitcoin dolandırıcılığı hakkında birçok haber paylaştık. Bu haberler arasında bir yenisi daha eklendi ve bu sefer 3 milyon 300 bin lira Bitcoin dolandırıldı.

Kripto para piyasasına yeni giren talihsiz yatırımcı Aldüllatif Tayyip isimli gencin Bitcoin sevinci 1 saat gibi kısa bir süre sonra sona erdi.

CNN Türk’ün haberine göre; Hindistan asıllı Türk vatandaşı Aldüllatif Tayyip, kripto para piyasasına yeni girdiği ve kısa sürede kazandığı parasını kaybettiğini öne sürdü. Talihsiz yatırımcı Aldüllatif Tayyip, aracı şirket tarafından dolandırıldığını sonradan anladı. Ancak iş işten geçince yatırımcı, 3 milyon 300 bin lira değerindeki kripto parasını kaybetti.

Aldüllatif Tayyip, CNN Türk’e verdiği röportajında şu ifadelere yer verdi:

3 Milyon ve 4 Milyon Liralık İki Bitcoin Dolandırıcılığı!
3 Milyon ve 4 Milyon Liralık İki Bitcoin Dolandırıcılığı!

“Kri̇pto para satın almak i̇çi̇n i̇nternet araştırmasi yaptım. Bu şi̇rketi̇ buldum. Aracı şi̇rket üzeri̇nden düşük paralarla i̇şlem yaptım. Şi̇rket zamanla güven sağladı. Yatırdığım ana para 220 li̇raydi. Buna karşılık kri̇pto aldım. Aldığım kri̇pto para zaman i̇çeri̇si̇nde çok değerlendi̇. Değeri̇ 3 mi̇lyon 300 li̇ra ulaştı. Bütün baki̇yemi̇ çekmek i̇stedi̇ği̇mde i̇lk önce i̇şlemi̇n başarili olduğunu gördüm. Şüphe duymadım. Yaklaşık bi̇r saat sonra dolandırıldığımı fark etti̇m. Uzmanlar di̇kkatli̇ olunması konusunda uyarıyor.”

Sebastian İsimli Başka Birisi de 4.6 Milyon Lirasını Kaybetti

Bir başka olay ise Sebastian isimli birisinin başına geldi. Bu sefer olay çok farklı. sahte Elon Musk hesabından paylaşılan kripto para mesajına inanıp 560 bin dolar (4,6 milyon TL) kaybeden Sebastian bu süreçte neler yaşadığını tek tek anlattı.

Eşiyle birlikte online dizi film platformu üzerinden dizi izledikten sonra, eşi yatmaya gidince kendisi de koltukta telefonla uğraştığını belirten Sebastian, “bir Twitter uyarısı geldi: Elon Musk mesaj paylaşmıştı. “Musk, ‘Dojo 4 Doge?” diye tweet atmıştı, ben de bunun ne anlama geldiğini merak ettim” diyerek anlattı.

3 Milyon ve 4 Milyon Liralık İki Bitcoin Dolandırıcılığı!
3 Milyon ve 4 Milyon Liralık İki Bitcoin Dolandırıcılığı!

Sebastian’ın anlatımına göre, Elon Musk’ın sahte hesabı resmen birebir kopyalanmıştı. Bunun üzerine hesaba inanan ve kendisine 0,1 Bitcoin’den (yaklaşık 6 bin dollar) ile 20 Bitcoin’e (yaklaşık 1,2 milyon dolar) kadar Bitcoin göndermeleri halinde iki katının kendilerine geri gönderileceği vaat edileceğini belirtti.

Elon Musk’ın mavi tikli hesabını tekrar tekrar teyit eden yatırımcı, 5 Bitcoin mi, 10 Bitcoin mi göndermeyi planladıktan sonra, “bu kesinlikle gerçek, maksimuma oyna diye kendime telkinde bulunup 10 Bitcoin gönderdim” diyor.

Sebastian, olayı anladığında iş işten geçmiş sayıldığını söyleyerek, “bunun büyük bir dolandırıcılık olduğunu anladım” diyerek, “Kafami koltuktakiı yastıkların arasına gömdüm, kalp atışım hızlandı. Ai̇lemi̇n hayatını deği̇şti̇recek parayı, erken emekli̇li̇k ve çocuklarıma tati̇le gi̇tme hayalleri̇mi̇ boşa düşürmüştüm.” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu