Bitcoin Dominansı Son 7 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum, BitTorrent, TRON, Polkadot ve Holochain gibi kripto paraların fiyatları yükselirken, Bitcoin dominansı ise son 7 ayın en düşük seviyesine indi.

Dominans, piyasa hakimiyeti veya piyasa payı olarak ifade edilmektedir. Bitcoin’in piyasa değerinin, kripto paraların toplam piyasa değeri içerisindeki hakimiyeti anlamını da taşımaktadır.

Bir diğer en anlamlı ifade ise şöyledir. Bitcoin dominansının gerilemesi’nin göstergesinin sebebi, yatırımcıların parayı altcoin’ler üzerinde geçiş yaptıkları ve altcoin’lere Bitcoin’den daha büyük miktarda para girişi olduğunu göstermektedir.

Bitcoin Dominansı Son 7 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü!
Bitcoin Dominansı Son 7 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü!

Son haftalarda ve son günlerde kripto para piyasasında önemli bir altcoin rallisi görüldü. Altcoin’ler üzerinde gözüken bu ralli esnasında Bitcoin’in piyasa payı ise düşüş gösterdi. Bitcoin dominansının oranı yüzde 57.84 ile 13 Eylül 2020 tarihinden sonra görülmeyen bir seviyeye geriledi. Bu oran yıl başında ortalama yüzde 75 olarak görünmekteydi.

Bitcoin dominansı düşüş gösterse de Bitcoin fiyatında önemli bir düşüş yaşanmadı. Kripto paraların lideri olarak bilinen Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı süre itibarıyla 59 bin 500 dolardan işlem görmektedir.

Piyasa tablolarına bakıldığında, Bitcoin’den para çıkışı olmasından ziyade olarak altcoin’lere Bitcoin’e göre daha fazla para girişi olduğu görünmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu