Polkadot DOT Coin Nedir? DOT Coin Nasıl Alınır? (Analiz ve Yorumları)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Polkadot (DOT) Coin son 24 saatte %20’nin üzerinde artış kaydederek 46.4 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki Polkadot DOT coin nedir? nasıl alınır?

Polkadot DOT Coin Nedir?

Polkadot (DOT), bağlı bulunduğu herhangi bir merkezi bulunmayan internet sitelerini, halka açık ve özel izne gerek duyulmadan ağlar arasında birleşmesini blockchain ile sağlayan ve tamamen merkeziyetiz bir internet zinciri kurmayı amaçlamaktadır.

Polkadot’un sisteminde üç ayrı amaca hizmet gösteren DOT isimli bir kripto para birimi mevcuttur.

Polkadot, Kriptopara ve DeFi ekosistemini büyütmeyi amaçlamaktadır. Polkadot’a benzer diğer örnekler ise Ethereum (ETH), Cosmos (ATOM) ve EOSIO (EOS) gösterilebilir.

Polkadot, Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood ve Peter Czaban ve Robert Habermeier tarafından ilk olarak 2016 yılında keşfedildi.

Polkadot’un ortaya çıkış hikayesine göz atarasak’da Ethereum’daki gaz fiyatının yüksekliği ve ölçeklenebilirlik sonucu kendi çözümlerini geliştirmek isteyen bir grup yazılımcı tarafından daha etkin bir çözüm bulmak ve geliştirmek istemeleri sonucu ortaya çıkmıştır.

Polkadot DOT Coin Analiz ve Yorumları

Coingecko verilerine göre DOT Coin, son 24 saat içerisinde %20’nin üzerinde artış göstererek, 46,45 dolar seviyesini gördü. DOT’un bu yükselişi ile tüm zamanların rekoruda kırılmış oldu. 24 saatlik ticaret hacmi $3.490.111.470 dolar olan DOT’un piyasa değeri $44.397.191.408 dolardır. Ayrıca DOT’un dolaşımdaki arz miktarı ise 1.061.550.496’dır.

Bu yazının kaleme alındığı süre itibarıyla DOT Coin 45.05 dolar’dan işlem görüyor.

Tradingbeasts’in ayrıntılı Polkadot (DOT) fiyat tahminine göre, DOT Coin’in fiyatı 2022 yılında 4.48 dolar ile 7.01 dolar arasında olması tahmin edilirken, 2023 yılı için ise DOT fiyatının en düşük 4.14 dolar ve en yüksek de 7.01 dolar olabileceğini tahmin edilmektedir.

Polkadot DOT Coin Nasıl Alınır?

Polkadot DOT coin alım satım işlemi yapmanız için Binance, Huobi Global, HBTC, OKEx ve Binance.KR gibi borsa sitelerine kayıt olmanız lazım.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu