Milyarder Mark Cuban’dan Ethereum Açıklaması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

En büyük 2. kripto para olarak bilinen Ethereum, 2000 doları geçince hakkındaki yorumlar peşpeşe gelmeye başladı.

Mark Cuban, Ethereum akıllı sözleşmelerini 90’lardaki internete benzediğini söyledi. Ethereum ağını yerel tokeni olan ETH yani Ether’in gerçek bir para birimi yolunda en yakın varlık olduğunu belirten milyarder Mark Cuban, Bitcoin’i Altın’dan daha alternatif olarak gördüğünü belirtti.

Milyarder Mark Cuban, Delphi Podcast‘in son bölümüne konuk oldu. Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT’lerin büyümesi konusunda kripto paralar hakkında heyecanlı olduğunu belirterek, “Akıllı sözleşmeleri (smart contract) ve merkeziyetiz yapıları sayesinde sorumlu kimse olmadan yönetildiklerini” söyleyen Mark, “oyunu değiştiren işte buydu” ifadelerini kullandı.

Ethereum akıllı sözleşmesinin 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başındaki internet patlamasıyla neredeyse aynı olduğunu belirten Mark Cuban, “İnternet kullanılmaya başladığında, analog dünyada yer alan alışkanlıkları değiştiren uygulamalar görmeye başlamıştık. Örneğin, Dallas üzerinden Indiana Üniversitesi’ndeki basketbol maçlarını dinlemek radyo üzerinden mümkün değilken, internet yayınlarıyla mümkün olmuştu.” sözlerini kullandı.

Mark Cuban: “Bitcoin Altın’dan Daha İyi Alternatif”

Mark Cuban, Ethereum piyasasındaki yükselişi beklerken, portföyünün yüzde 60’ını Bitcoin, yüzde 30’unu Ethereum ve yüzde 10’unu da diğer varlıklara ayırdığını açıkladı. Ayrıca Mark, portföyündeki Bitcoin miktarının da iki kat arttığını da belirtti.

Bitcoin’i Altın’a göre daha iyi bir yatırım alternatifi olarak göre Mark Cuban, “Bitcoin ile transferler yapabilirsiniz ve bu harika. Bu bir değer saklama aracı ve o da harika. Altına çok daha iyi bir alternatif. Altın piyasa değerinden kendine alıyor ve devam edecek. İşte bu yüzden Bitcoin sahibiyim. Bu bir etmen ama internetle kıyaslanacak gibi değil.” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu