Çin, Dijital Yuan Hakkında Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Çin Merkez Bankası, yaptığı açıklamasında ülkenin dijital para planına artan ilginin Bitcoin fiyatındaki artıştan kaynaklandığını söyledi.

Çin Merkez Bankası’nın araştırma bürosu direktörü Wang Xin, açıklamasında dijital yuan planlarına ilgi çok büyük olduğunu belirtti. Wang Xin, “Herkes gelişmeleri yakından takip ediyor” ifadelerini kullandı.

[ilgilikarti2 id=”random”]

Araştırma bürosu direktörü Wang Xin, dijital yuan’a olan ilginin bir kısmı küresel ölçekteki merkez bankalarının yaptıkları dijital para çalışmalarından kaynaklandığını belirterek, “Ancak diğer taraftan yükselen Bitcoin fiyatının da ilgiyi artırdığını görüyoruz” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Direktör Wang Xin, Çin’in dijital para çalışmalarının test aşamalarını sürdüreceğini de aktardı. Çin, küresel çaptaki merkez bankalar arasında kripto para konusunda en ileride olan ülke olarak bilinmektedir. Çin, resmi dijital yuan’ı ne zaman kullanıma sokacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu