Elon Musk “Bitcoin” Tweet’i Atınca Alım Yapan Bot Geliştirildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve dünyanın en zengin iş adamlarından birisi olan Elon Musk‘ın Twitter’da “Bitcoin” tweet’i atınca Bitcoin alımı yapan bot geliştirildi.

İngiltere’nin Başkenti Londra’da yaşayan Andrei Badoiu isimli yatırımcı, Elon Musk’ın “Bitcoin” tweetlerini fırsata çevirerek bot geliştirdi. Elon Musk, her Bitcoin ile ilgili tweet attığında Bitcoin alımı gerçekleştiren bir bot geliştirdi. Andrei Badoiu, geliştirdiği botun, Musk’ın her tweet’inden saniyeler sonra Bitcoin alımı yaptığını belirtti.

[ilgilikarti2 id=”random”]

Kripto para haberlerini sunan Decrypt’e konuşan Badoiu, bu tarz geliştirilen otomatik alım-satım botları hisse senedi piyasalarında yaygın olarak kullanıldığını ve kripto para borsalarında kullanmanın da uygun olduğunu belirtti. Badoiu, geliştirdiği botu kullanmak için çeşitli kurulumlar ve sistemler ile entegrasyon yapılması gerektiğini de söyledi. Andrei Badoiu’nun geliştirdiği bu bot hem Reddit’te hem de GitHub’da büyük bir ilgi gördüğünü de belirtti.

Elon Musk "Bitcoin" Tweet'i Atınca Alım Yapan Bot Geliştirildi
Elon Musk “Bitcoin” Tweet’i Atınca Alım Yapan Bot Geliştirildi

Andrei Badoiu, Coinbase ve Binance gibi büyük borsa sitelerinde hangi sosyal medya fenomenlerinin kripto para fiyatlarını etkilediğini gösteren bir araç daha da geliştireceğini de söyledi. Badoiu, yaptığı bu açıklamasıyla birlikte hem kendisi hem de diğer yazılım geliştiricilerin daha fazla bu tarz botlar yaratabilmesinin önün açılması yönünde çalışma yürüteceğini de belirtti.

[ilgilikarti2 id=”random”]

Sosyal medya fenomenleri üzerinde geliştirmesi planlanan bot için de açıklamasının devamında sosyal medyadaki belirli bir konu hakkındaki yorumların olumlu ya da olumsuz olduğunu ayırt etmek için yapay zeka kullandığını ve bir duyarlılık analizi içerdiğini de belirtti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu