PayPal’da Bitcoin ile Ödeme Yapma Devri Başlıyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ödeme sistemi PayPal, müşterilerinin çevirim içi hizmetler üzerinde Bitcoin ile ödeme yapmalarına olanak tanıyacak.

eBay’a ait olan online bankacılık servisi olan PayPal’dan yeni kripto para hamlesi geldi. Ünlü haber ajansı Reuters‘in haber olarak geçtiği bilgilere göre PayPal, ellerinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto paralar bulunduran müşterilerine ödeme anında nakitte çevirmeyi olanak tanıyacak. PayPal’ın bu hizmeti sayesinde kullanıcılar alışverişlerini kolaylıkla yapabilecekler.

PayPal’ın bu hamlesi kripto paraların kullanımını daha da yaygınlaştırması bekleniyor. Bitcoin ile alışveriş gerçekleştirmek üzere sistem üzerinde halen çalışılıyor ve PayPal’ın ödeme sistemine sahip dünya üzerindeki 29 milyon işletmenin tamamında önümüzdeki aylarda geçerli olması bekleniyor.

PayPal, kripto para al sat işlemlerine izin verdikten sonra yaptığı açıklamaları ile kripto paralarla alışveriş yapılabilmesinin sinyallerini daha önce vermişti.

PayPal CEO’su: “PayPal Kartları ile Alışveriş Gerçekleşecek”

PayPal'da Bitcoin ile Ödeme Yapma Devri Başlıyor!
PayPal’da Bitcoin ile Ödeme Yapma Devri Başlıyor!

PayPal Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dan Schulman, Reuters’e verdiği açıklamalarda, “Artık PayPal cüzdanınızdaki kripto paraları, bir kredi kartı ya da banka kartı gibi sorunsuz kullanabileceksiniz.” ifadelerine yer verdi.

PayPal CEO’su Dan Schulman, Reuters’a yaptığı açıklamanın devamında ise, “Kripto paraların daha çok satın alınan, uzun süre tutulan ve daha sonra satılan bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp, gerçek dünyada milyonlarca işletme vasıtasıyla işlem yapmak için kullanılan yasal bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktasındayız.” dedi.

PayPal tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, kripto para ile yapılacak alışverişlerde herhangi bir işlem üzeri alınmayacağının bilgisini verdi. Ayrıca alışverişlerde sadece bir çeşit kripto para ile alım yapılabileceğinin de bilgisini verdiler.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu