Joe Biden’ın Açıklamaları Sonrası Bitcoin Yükselişe Geçti!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamaları sonrası Bitcoin yükselişe geçti.

ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta içerisinde Çin ve Kuzey Kore başta olmak üzere birçok ülkeler hakkında yaptığı açıklamaları sonrası artan gerilim, ABD’nin borsalarında dalgalı bir izlenim sundu.

İlginizi Çekebilir

Joe Biden’ın ABD ve Çin arasında uzun süredir devam eden ticaret savaşlarında Biden’ın Çin’e yönelik sert açıklamaları ve Rusya lideri Vlademir Putin’e geçtiğimiz hafta “Katil” demesi üzerine akıllara savaş fitili ateşleniyor mu soruları gelmeye başladı. Yaşanan bu gerilim ortamında tedirgin şekilde ticaret yapmaya çalışan yatırımcılar, Joe Biden’ın bugün yaptığı açıklamalar ile kısmen de olsa rahatladılar.

Joe Biden, Putin ve Xi Jinping’i İklim Zirvesine Davet Etti

Joe Biden'ın Açıklamaları Sonrası Bitcoin Yükseldi!
Joe Biden’ın Açıklamaları Sonrası Bitcoin Yükseldi!

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’i ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i önümüzdeki Nisan ayında ABD’nin ev sahipliği yapacağı iklim zirvesine davet ettiğini söyleyerek ortamı yumuşattı.

Joe Biden’ın bu daveti üzerine küresel gerilimin piyasalar tarafından bir yumuşama belirtisi olarak algılandı. Bu yumuşama ile birlikte endeksler rahatlarken, Bitcoin ise 54368$ seviyelerine kadar yükseliş sergiledi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu