Nijerya Merkez Bankası: Kripto Paralar Yasaklanmalı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Nijerya Merkez Bankası’nın üst düzey yetkilisi Adamu Lamtek, finans kuruluşlarının kripto para şirketleriyle ticaretin yasaklanması hakkında açıklamalarda bulundu.

Nijerya Merkez Bankası’ndan üst düzey yetkili Adamu Lamtek, bankaların bankacılık sektörünü kripto paralarından korunduğunu söyleyerek, kripto para alım satım işlemlerinin kendisi tarafından yasaklanmadığını ifade etti. Lamtek’in bu açıklaması Nijerya Merkez Bankası’nın tüm bankalara kripto para satın alan, satan veya ticaretini yapan müşteriler için hizmetlerini derhal iptal etmelerini söylemesinden bir aydan fazla bir süre sonra geldi.

Nijerya Merkez Bankası’nın üst düzey yetkilisi Adamu Lamtek, ülke basınına yaptığı açıklamasında, “Kripto para birimlerinin kullanımına kısıtlamalar getirmedi ve insanları ticaret yapmaktan caydırmıyoruz. Yaptığımız şey, bankacılık sektöründeki kripto para birimleri üzerindeki işlemleri yasaklamaktı.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Nijerya Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz ay yayınladığı bir bildiri de kripto para işlemlerinin taşıdığı yüksek risk dışında bir açıklamada bulunmamış ve kripto para ticaretinin ülkede derhal yasaklanması için yürürlüğe gireceğini belirtmişlerdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu