Visa CEO’su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Visa CEO’su Al Kelly, katıldığı bir podcast sohbet yayınında kripto paraların son 5 yıl içerisinde yaygınlaşabileceğini belirterek, geç kalmak istemediklerini açıkladı.

Visa CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile “Leadership Next” podcast yayınına konuk oldu. Al Kelly konuk olduğu podcast yayınında kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Kelly, 2021 yılı bitmeden Bitcoin ve diğer altcoinleri kendi veri ağına entegre etmeyi ve kullanımını sağlamayı planladıklarını belirtti. Ayrıca Al Kelly, “Leadership Next” podcast’inde yaptığı bir sohbet sırasında, kripto para birimlerinin beş yıl içinde “son derece yaygın” hale gelebileceğini ve bunun için geç kalmak istemediklerini de aktardı.

Dünya üzerinde birçok banka kartı ve kredi kartı üzerinde gördüğümüz ödeme sistemi olan Visa CEO’su Al Kelly, katıldığı podcast yayınında, “İşimizle ilgili gerçekten sevdiğim şey kazananları ve kaybedenleri seçmememiz. Biliyorsunuz, bugün burada oturup konuşurken, kripto para birimlerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içinde bunun bir heves olduğunu ve büyük bir sorun olmadığını mı söyleyeceğiz? Yoksa aşırı derecede yaygın mı olacak? Bilecek kadar akıllı değilim, ancak yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bugün işin ortasında olmasını sağlamaktır.” ifadelerine yer verdi.

Visa CEO'su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!
Visa CEO’su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Visa CEO’su Al Kelly, podcast yayınının ilerleyen dakikalarında ise son dönemlerin en çok konuşulan para birimleri olan Bitcoin ve kripto paralar hakkında da konuştu. Al Kelly, “İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa kartlarıyla Bitcoin satın almayı sağlamak. Ve ikincisi, Bitcoin cüzdanlarıyla çalışarak Bitcoin’in itibari paraya kolaylıkla dönüştürülebilmesine ve böylece dünya Visa’nın kabul edildiği her yerde anında kullanılmasını sağlamaktır.” sözlerini kullandı.

Aralık ayında Visa, USD Coin stablecoin’i ağına ekleyerek USDC kredi kartlarının yolunu açmıştır. Ocak ayında ise Visa CEO’su Al Kelly, Bitcoin’i “dijital altın” olarak gördüklerini açıklamıştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu