Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Kripto Para Açıklaması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bloomberg HT kanalına konuk oldu. Katıldığı programda önemli açıklamalarda bulunan Elvan, kripto paralar hakkında da açıklama yaptı.

Lütfi Elvan: “Kripto Para ve Dijital Para Farklı”

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Kripto Para Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Kripto Para Açıklaması

Bakan Elvan, kripto para hakkında açıklamalarda bulunurken, kripto para, Bitcoin ve dijital paraların farklı olduğunu söyledi. Dijital para hakkında örnek verirken bunun Türk lirası karşısında olacak bir dijital para olduğunu vurgulayan Elvan, aslında dijital TL sinyali vermiş oldu. Ayrıca Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından dijital para çalışmaların geçtiğimiz yıllarda başladığı bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir

Lütfi Elvan: “Ciddi Kaygılarımız Var”

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan Kripto Para Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Kripto Para Açıklaması

Bakan Lütfi Elvan, konuşmasının devamında kripto paralar hakkında çok ciddi kaygılarının olduğunu da ifade etti. Kripto paralar üzerinden oluşan kaygıların sadece Türkiye’de değil Dünyanın birçok yerinde yaşandığını da belirtti. Elvan, bu konuda şu aşamada bir şey söylemeyi reddetti.

Ayrıca bakan Lütfi Elvan, Bitcoin’e yönelik işlemler hakkında ise bir bakan yardımcısının görevlendirildiğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın kripto para hakkındaki açıklamalarından dikkat çeken kısımları:

“Dijital para ile kripto para veya Bitcoin gibi hususları karıştırmamak gerekiyor. Dijital para bambaşka bir şey, bizim Türk liramız karşılığında olacak bir dijital paradan bahsediyoruz.

Bu kripto paralarla ilgili bizim çok ciddi kaygılarımız var. Sadece bizim değil bu kaygılar, bunu tüm dünya tartışıyor. Onların da kaygıları oldukça yüksek. Dolayısıyla bu konuda şu aşamada bir şey söylemek istemiyorum.

Ama özellikle Bitcoin’e yönelik son aylarda işlemlerin yapıldığı olayına yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim. Bunun sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu