Elon Musk’a Attığı Tweetler Yüzünden Dava Açıldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Dünyanın en zengin adamlarından birisi olan Elon Musk, attığı tweetler nedeniyle kendisine dava açıldığı iddia ediliyor.

Kripto para dünyasına hızlıca girip daha sonra Tesla’nın hisselerinin düşmesine sebep olan Elon Musk hakkında çarpıcı iddia ortaya atıldı. Bir tesla yatırımcısı, Elon Musk ile şirketin yönetim kuruluna dava açtığı iddia edildi.

Elon Musk hakkında açılan davanın şikayet dilekçesinde, çok fazla tweet atılmasının şirketin finansmanının güvence altına alınma yeteneği üzerinde ciddi sonuçlar doğurabileceği ve şirkette kendisine karşı durmak ve yatırımcıları korumak anlamına gelen sesleri dışarda bırakabileceği ifade edilmektedir.

SADECE ELON MUSK DEĞİL! YÖNETİM KURULUNA DA DAVA AÇILDI

Elon Musk'a Attığı Tweetler Yüzünden Dava Açıldı!
Elon Musk’a Attığı Tweetler Yüzünden Dava Açıldı!

Cuma günü Delaware Chancery Court’ta kamuoyuna açıklanan 105 sayfalık dava başvurusu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile 2018 tarihli bir anlaşmayı defalarca ihlal etmesine rağmen, elektrikli araç üreticisinin yönetim kurulunu Musk’ın çevrimiçi davranışını dizginleyememekle suçluyor.

Musk ve Tesla’dan her biri için 20 milyon dolarlık ödemeleri içeren anlaşma, şirketin Musk’ın sosyal ağ paylaşımlarıyla ilgili katı yeni gözetim prosedürleri benimsemesi çağrısında bulundu.

Musk, 2019’da nerdeyse anında anlaşmanın koşullarını ihlal ettiği için hakaret iddialarıyla karşı karşıya kaldıktan sonra, kısmen düzeltilmiş şikayete göre yeni uyum kuralları sıkılaştırıldı.

Ancak Tesla, firma içi avukatlar aracılığı ile haber yaparken, iddiaya göre “gerekli ön onay olmadan tweet atmaya devam etti”.

Yatırımcı davasında belirtilen örnekler arasında, Musk’ın Tesla’nın hisselerinin aşırı fiyatlandırıldığını öne sürdüğü Mayıs 2020 Twitter gönderisi var. Şikayete göre, bu tweet tek başına “Tesla’nın piyasa değerinin nerdeyse 14 milyar dolarını tek bir günde yok etti”.

Sonuç olarak dava, “Musk’ın hatalı davranışı” ve “Tesla yönetim kurulunun uyumluluğu sağlamadaki başarısızlığı” şirkete “önemli zararlar verdi” diyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu