Almanya’da Özel Bir Banka Kripto Para Hizmetine Başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Almanya’da özel bir banka kripto para hizmetini başlattı. Banka, saklama ve yatırım hizmeti sunacak.

Almanya’da özel banka olarak hizmet yapan Donner & Reuschel, dijital para sektörüne adım attığını açıkladı. Donner & Reuschel bankası, müşterilerinin kripto paralarını tıpkı para birimi gibi bankasında saklayacak ve müşterilerin yatırım yapmasını sağlayacak. Banka yaptığı açıklamasında, bu hizmetin arkasındaki temel faktör olarak müşterilerinden gelen yüksek talep üzerine faaliyete geçirdiklerini belirtti.

Donner & Reuschel Kripto Para’ya Adım Attı

Almanya'da Özel Bir Banka Kripto Para Hizmetine Başladı
Almanya’da Özel Bir Banka Kripto Para Hizmetine Başladı

Donner & Reuschel, 1798 yılında kurulmuştur. 9 milyar Euro’nun üzerinde bir meblağının olduğu bilinenen şirket, Almanya’da özel bankacılık hizmeti sunuyor. Ayrıca Donner & Reuschel bankası, özel bankacılık alanında uzman bir kuruluş olarak da bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir

Donner & Reuschel’in merkezi Almanya’nın Hamburg’da bulunuyor. Ayrıca Almanya’nın her yerinde ofisleri ve komşu ülkeleri Lüksemburg’da da bir yan kuruluşu bulunmaktadır.

Banka’nın kripto para hizmetinin açıklamasında, hizmetlere hemen başlamayı planladıklarını belirtti. Yapılan açıklamalara göre banka saklama hizmeti tam anlamıyla çalışmaya başladıktan sonra varlıkların token’laştırılmasına geçilecek.

Banka finans endüstrisinde tokenize edilmiş varlıklara doğru büyük bir değişim olacağını öngörüyor ve bu değişimden yararlanacak şekilde adımlar atmak istiyor.

Banka’da Kripto Para Kullanımı

Almanya'da Özel Bir Banka Kripto Para Hizmetine Başladı
Almanya’da Özel Bir Banka Kripto Para Hizmetine Başladı

Donner & Reuschel, DLC Distributed Ledger Consulting GmbH’yi danışman ortağı olarak seçti. Banka’nın sözcüsü olan Marcus Vitt konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Dijital varlıklar piyasasını bir süredir gözlemliyoruz ve geleneksel menkul kıymet işlemleriyle ilgili olarak da blok zinciri teknolojisinin potansiyeli olduğuna ikna olduk.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Marcus Vitt açıklamasının devamında, kripto paralar bankacılık sektörünü ciddi anlamda değiştireceğini dile getirerek şunları söyledi: “Blockchain teknolojisi, finans endüstrisinde 20 yıllık bankacılık kariyerimde şimdiye kadar deneyimleyebildiğim en büyük yapısal değişikliğe neden olacak. Ve tabii ki hem müşterilerimizin hem de bankanın bu değişimden mümkün olan en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak istiyoruz.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu